Vladislav_Blaha_01.jpg

koncert | Vladislav Bláha a Renata Ardaševová |

VLADISLAV BLÁHA a RENATA ARDAŠEVOVÁ

Koncert kytarového virtuóza a excelentní klavíristky

Vladislav Bláha - jeden z nejlepších českých kytaristů a jediný, jenž vystoupil v Carnegie Hall v New Yorku, a Renata Ardaševová - pianistka, o jejíž úhozové technice a herní kultivovanosti se píše v superlativech, společně zahrají v centru Kalimeta a přednesou jedinečné skladby ze svého repertoáru.

  03. 05. 2019 19:00 | Vstupné dobrovolné

 

KALIMETA & STEINWAY uvádí koncert

VLADISLAVA BLÁHY a RENATY ARDAŠEVOVÉ

Jedinečný večerní koncert, v rámci kterého zahraje světoznámý kytarista, pan Vladislav Bláha a klavírní virtuózka Renata Ardaševová části z díla světově proslulých autorů jako např. Joaquina Rodriga, Luigiho Boccheriniho, Manuela de Fally, Nikity Koškina, Bedřicha Smetany, Frederika Chopina a Sergeje Rachmaninova.

Jedná se o další ze série hudebních pořadů. Pořady budou věnovány jazzu, soulu, gospelu, folk-rocku, world music a dalším často méně tradičním směrům. Koncertní piáno Steinway & Sons Sunburst Collection bude doprovázet jednotlivce, kapely, orchestry, sbory a jiná netradiční hudební tělesa a seskupení.

Vychutnáme si krásnou hudbu, zdravé jídlo a výborné pití • prosíme o včasný příchod - začínáme přesně • vstupné dobrovolné • nutná rezervace předem

Sunburst01.jpg

Vladislav Bláha

Je jediný český kytarista, který hrál recitál v Carnegie Hall v New Yorku. V kritice na tento koncert Bill Turner napsal: „Zvučnost, tón a znělost kytary byly plně využity až po okraj možností….: „Bláha zastává unikátní pozici v mezinárodní komunitě klasické kytary…“. Anglickým časopisem Musical Opinion označen jako „jeden z nejlepších kytaristů“, kritik Erik Eriksson v novinách Green Bay News v USA napsal: „Bláha náleží k nejlepším z nejlepších mezi skupinu výjimečných kytaristů dneška“. K Bláhovým úspěchům náleží vítězství ve 4 mezinárodních soutěžích v Markneukirchen (DE), v Esztergom (HU), ve Volos (GR) a  Kutné Hoře, rovněž bronzová medaile v soutěži Radio France v Paříži. 2x byl na titulní straně prestižního anglického časopisu Classical Guitar s hlavním rozhovorem.

Renata Ardaševová

Renata Ardaševová je vítanou sólistkou mnoha koncertních řad a festivalů doma i v zahraničí. Je laureátkou řady domácích i zahraničních soutěží, pedagogicky působí na Jamu v Brně. Současně se sólistickou kariérou je neodmyslitelnou součástí jejího uměleckého života právě komorní hra, kde je  vyhledávaná partnerkou pro svou bohatou muzikálnost, hráčskou pohotovost, technickou suverenitu a mimořádnou citlivost.

 

KALIMETA

HOTEL KALIMETA

Ticho. Čistota. Jednoduchost. Uklidňující atmosféra.

Kruhová hudební restaurace hotelu KALIMETA nad obcí KUROSLEPY

Nutričně vyvážená veganská strava. Bez lepku.

Profesionální zvuková, světelná a projekční technika.