DSC03543_1.JPG

cestování | přednáška

CONTINENTAL DIVIDE TRAIL

Petr a Olga Koskovi (nalehko.com)

Jeden ze tří nejznámějších trailů v USA - Continental Divide Trail. Několikaměsíční trail od hranice s Mexikem po hranici s Kanadou (4500 km). Přijďte ochutnat mnoho podob americké přírody na skvělou přednášku Petra a Olgy Koskových. Bude to určitě nezapomenutelný zážitek a možná i silná inspirace. :)

ČT 17. 1. 2019 19:00 | Vstupné dobrovolné

Continental Divide Trail

V USA je více než desítka dlouhých, několikaměsíčních trailů, ale opravdu známa je trojice Appalachian Trail, Pacific Crest Trail a Continental Divide Trail. Všechny jsou velmi specifické, snaží se vyhýbat civilizaci a jejich průchod v kuse za jednu sezónu rozhodně není zadarmo. Jejich popularita v posledních letech strmě stoupá, takže o AT na východním pobřeží se ročně pokouší mnoho tisíc lidí, o PCT po hřebenech hor na západě už to jsou ročně zhruba 2tis lidí a o nejnáročnější, ne zcela dokončený CDT po nejvyšších hřebenech skalistých hor napříč kontinentem zhruba 300.


Oproti jiným trekům, kdy jedete buďto na hory, nebo do pralesa, do pouště atd. tady jedete do všeho. Od Nového Mexika, přes Colorado, Wyoming, Idaho a Montanu projdete opravdovou poušť, hluboké kaňony, zasněžené horské masivy, mnoho čtyřtisícovek, močály, suché náhorní plošiny, tektonické oblasti s gejzíry, národní parky plné medvědů grizzly, nekonečné suché hřebeny bez vody, pak zas přebrodíte divoké řeky, šlapete dlouhé dny blátem v nejrozsáhlejší chráněné oblasti v USA a zakončíte v pohádkových horách národního parku Glacier. Na všechno musíte být připraveni a přitom nesmíte nést ani půl kila věcí navíc, protože jinak vás těch 30 až 50km denně zničí. No, a do téhle parády se Petr s manželkou Oli v květnu 2016 pustili.


Přednáška a promítání je hlavně o tom, co můžete na takhle dlouhém treku zažít, o úžasných, inspirativních lidech, které potkáváte, o úplně jiném životě ...

DSC04422_1.JPG
DSC01592_1.JPG
DSC08144_1.JPG
 

KALIMETA

HOTEL KALIMETA

Ticho. Čistota. Jednoduchost. Uklidňující atmosféra.

Kruhová hudební restaurace hotelu KALIMETA nad obcí KUROSLEPY

Nutričně vyvážená veganská strava. Bez lepku.

Profesionální zvuková, světelná a projekční technika.