Renata Lichnovska.jpeg

koncert | Renata Lichnovská, Tomáš Vinklát, Štěpán Rak

Koncert "NAROZENÍ"

Renata Lichnovská, Tomáš Vinklát, Štěpán Rak

Renata Lichnovská - pianistka, o jejíž úhozové technice a herní kultivovanosti se píše v superlativech, Tomáš Vinklát - skvělý houslista, někdejší člen orchestru Vídeňské státní opery, Štěpán Rak - kytarový virtuos, skladatel, profesor pražské AMU. Tři osobnosti české hudební scény společně zahrají v centru KALIMETA v rámci koncertu NAROZENÍ.

ČT  07. 11. 2019 19:00 | Vstupné dobrovolné

 

KALIMETA & STEINWAY uvádí koncert NAROZENÍ

Renaty Lichnovské, Tomáše Vinkláta a Štěpána Raka

Jedinečný večerní koncert, v rámci kterého se představí klavírní virtuózka Renata Lichnovská, skvělý houslista Tomáš Vinkláta a kytarista Štěpán Rak. Společně zahrají v rámci koncertu NAROZENÍ u příležitosti pátého výročí centra Kalimeta.

Jedná se o další ze série hudebních pořadů. Pořady budou věnovány jazzu, soulu, gospelu, folk-rocku, world music a dalším často méně tradičním směrům. Koncertní piáno Steinway & Sons Sunburst Collection bude doprovázet jednotlivce, kapely, orchestry, sbory a jiná netradiční hudební tělesa a seskupení.

Vychutnáme si krásnou hudbu, zdravé jídlo a výborné pití • prosíme o včasný příchod - začínáme přesně • vstupné dobrovolné • nutná rezervace předem

Sunburst01.jpg

Renata Lichnovská

Renata Lichnovská je vítanou sólistkou mnoha koncertních řad a festivalů doma i v zahraničí.  Je laureátkou řady domácích i zahraničních soutěží, pedagogicky působí na Jamu v Brně. Současně se sólistickou kariérou je neodmyslitelnou součástí jejího uměleckého života právě komorní hra, kde je  vyhledávaná partnerkou pro svou bohatou muzikálnost, hráčskou pohotovost, technickou suverenitu a mimořádnou citlivost.

Tomáš Vinklát

Vystudoval pardubickou konzervatoř a následně Akademii múzických umění v Praze u prof. Nory Grumlíkové. Dále pak absolvoval roční stipendium na  Guildhall  School  of Music v Londýně u prof. Davida  Takena. Vzdělání zakončil tříletým studiem  u prof. Alfreda  Staara  ve Vídni a Grazu. V letech 1998 - 2011 působil jako člen  orchestru Vídeňské státní opery a Vídeňské  filharmonie . Jako sólista a komorní hráč vystupoval na koncertech v Evropě, USA a Japonsku, Ománu a Íránu.

Štěpán Rak

Nelze postihnout všechny tváře a podoby Štěpánovy. Mnohé jsou překvapivé, ale všechny spojuje hudba a láska. Jen přes tyto dva fenomény se lze dobrat k jeho nitru. Štěpána nelze přehlédnout. Lze ho mít rád (a hodně!), nebo i naopak. Nikdy nestojí v závětří. K životu přistupuje vášnivě. Pere se s časem i sám se sebou (někdy i se světem kolem), dívá se a zachycuje okem objektivu poezii, která nám často uniká – a miluje. Vždy celým srdcem. V tom je žhavé magma jeho tvorby. Když hraje na kytaru, sám se stává hudbou. Jeho hudba nemá ohraničení ani respekt k ustáleným formám. Respektuje ale vždy své posluchače, ať už sedí v nejslavnějších koncertních síních světových metropolí nebo u táboráku. Tam všude je jeden Štěpán a jedna hudba. A ta se dotýká všech.

Rak_Lichnovska_Vinklat_01.png
 

KALIMETA

HOTEL KALIMETA

Ticho. Čistota. Jednoduchost. Uklidňující atmosféra.

Kruhová hudební restaurace hotelu KALIMETA nad obcí KUROSLEPY

Nutričně vyvážená veganská strava. Bez lepku.

Profesionální zvuková, světelná a projekční technika.