top of page

Koncert Cimbal Classic

NE 16.10. v 17:00

Kateřina a Dalibor Štruncovi s kapelou • 30 let laskavé hudbyCimbal Classic • výročí 30 let laskavé hudby

www.cimbalclassic.net


Cimbal Classic je brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových (mj. houslistka a cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových), která patří už více než pětadvacet let mezi stálice a nejosobitější uskupení české folkové a alternativní hudební scény.


Štruncův autorský rukopis a zpěv jeho ženy Kateřiny dělají z Cimbal Classiku nezaměnitelný soubor, který se samozřejmě opírá i o další šikovné muzikanty. Všichni členové skupiny jsou součástí i dalších renomovaných, profesionálních hudebních uskupení. V kapele spolu hrají Češi i Slováci a obvykle vystupuje v šestičlenném složení: Katku a Dalibora Štruncovy coby pilíře a pěvecké frontmany kapely doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Marek Švestka a mandolinista Martin Krajíček.


Dnešní Cimbal Classic, to je hudba ovlivněná folkem, folklórem, world music, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto žánrů. Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé a vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak Vás Cimbal Classic určitě nezklame.
 

Organizační informace:

  • Koncert se koná v Hudebním Chrámu KALIMETA. Těšit se můžete na výjimečný zážitek v krásném prostoru.

  • Začátek koncertu je v 17:00, přijeďte prosím včas.

  • Možnost parkování přímo před Kalimetou - přesná adresa a mapa je uvedena v kontaktech.


bottom of page