top of page

Návrat KONOPÍ do našeho Života

KDY: 29.1. - 30.1. 2022 (od soboty 10:00 do neděle 15:00)

KDE: Centrum Kalimeta, Kuroslepy 96, 67575 Kuroslepy

KDO: Přednášející jsou František Bednařík, Petr Chelčický Hradil a Světluška Hradilová

CO: Přednáška, beseda, seminář (viz. témata níže...)

Volná Zóna: Respektujeme svobodu, důstojnost a lékařské tajemství.

 

POZNEJ KONOPÍ JINAK - toto je první přednáška na téma Konopí, další budou následovat

Poznej konopí, tak jak jen neznáš ve výjimečných prostorech Centra KALIMETA. Jedinečná příležitost dozvědět se mnoho užitečných a praktických znalostí o konopí, které lze ihned využít v osobním životě. Seminář bude probíhat formou několika přednášek a následné besedy s Vašimi dotazy. Všichni tři přednášející mají mnohaleté zkušenosti a výsledky.


Témata přednášek:

 • vliv konopí na zdraví z více úhlů pohledu

 • kombinace léčivých bylin s konopím

 • unikátní objev Františka Bednaříka a klinicky ověřené výsledky u mnoha lidí

 • zdravotní přínos konopných produktů ve veterinární praxi

 • revitalizace krajiny pomocí konopí setého

 • možnosti zpracování konopí a jeho význam pro lidstvo

 • výroba a vliv konopného oblečení pro člověka

 • možnost vidět nástroje na zpracování konopného vlákna

 • další témata k diskuzi na základě otázek účastníků semináře

 

Součástí bude také ochutnávka různých dobrot z Konopí

www.cookingtochangetheworld.com

 

František Bednařík

www.cannasan.cz

www.vucannasan.cz


František Bednařík je zakladatelem Výzkumného Ústavu Cannasan ve Zlíně a v roce 2015 vyvinul světově unikátní postup zpracování konopí setého pro léčebné využití. Tento postup spočívá mimo jiné v kombinaci účinných látek z konopí setého a léčivých rostlin. Spojením vybraných druhů léčivých rostlin a látek obsažených v konopí bylo dosaženo významných pozitivních a objektivních výsledků při léčbě celé řady onemocnění. V dalších letech byl tento způsob léčby konopím aplikován u rozsáhlého souboru pacientů s různými diagnózami. Výsledky ukazují na mimořádný potenciál využití tohoto způsobu fytoterapie v humánní medicíně, zejména pak u chronických onemocnění. Odstraněním psychogenních účinků konopného preparátu je možné přípravek podávat i pacientům, pro které nebylo doposud léčba konopím vhodná. Preparát byl pojmenován Cannasan (CANNAbis SAtiva Nuovum).


 

Petr Chelčický Hradil a Světluška Hradilová

Konopná Dílna

www.kluboz.cz

Naše konopná dílna vznikla organicky před 11 lety. Vyrábíme oděvy a doplňky z ručně tkaného konopného plátna, které nám připomíná duchovní svět – předivo života a setkávání vztahů a také dobu, kdy lidé ještě chápali vztah mezi úsilím a odměnou.


Světluška Hradilová

Maminka sedmi dětí, manželka Moravana, původem z Ukrajiny. Od roku 2011 vede Konopnou dílnu, jejíž cílem je navrátit konopí a konopné výrobky do každodenního života lidí. Věnuje se také poporodnímu období a ženskému zdraví celkově.

"Nemusíte umět šít - dovednost šití máme v genetické paměti."


Petr Chelčický Hradil

Konopím setým se zabývá více jak 17 let, jak z pohledu pěstování, tak i následného zpracování. Stejně tak se věnuje organickému země-dělství = vědomým přístupem k zemi, pěstování, soběstačnosti, vztahům mezi příjmem a výdejem.

"Učím se ohleduplnosti a odpovědnosti velmi příhodně vyjádřené geniálním moravským podnikatelem Tomášem Baťou: "Odpovědnost všech za všechno je odpovědností nikoho za nic. Je třeba nastolit osobní odpovědnost."


 

Organizační informace:

Seminář začne v sobotu 29.1.2022 ráno v 10:00, proto prosím přijeďte o něco dříve. Je také možnost dojet již o den dříve v pátek odpoledne či navečer a za zvýhodněný ubytovací příspěvěk se nabít energií KALIMETY předem. V tomto případě to napište do poznámky při registraci. Jak to u nás vypadá se můžete podívat v galerii nebo v odkaze ZDE. V celkovém příspěvku je zahrnuto lektorné, ubytování v hotelových pokojích a úžasná zdravá strava po celou dobu semináře. Lze přijet také pouze na jeden den - výběr možností viz. registrační formulář.


Součástí příspěvku je pronájem celého centra KALIMETA a vaše naprosté soukromí po celou dobu pobytu. Respektujeme každého člověka a jeho práva, nepožadujeme žádné testy, očkování nebo roušky. Závěr semináře je naplánovaný na nedělní odpoledne na 15 hod.


Konopí a zdraví – František Bednařík

 • beseda a diskuse s vědcem a tvůrcem Františkem Bednaříkem spolupracujícím se světoznámým spoluobjevitelem anandaminu profesorem Lumírem Hanušem

 • úvod do světa léčebných vlastností konopí setého

 • revoluční objev Františka Bednaříka a klinicky ověřené výsledky

 • představení produktů patentovaných směsí ze širokého spektra látek z konopí (kanabinoidů CBD, CBG a dalších) a bylin založená na synergickém účinku, kde se pozitivní účinky navzájem posilují

 • výzkum účinků konopí na zdraví viz. www.vucannasan.cz

 • zdravotní přínos konopných produktů ve veterinární praxi

Konopná dílna – Petr Chelčický Hradil a Světluška Hradilová

 • návrat konopí do naší krajiny

 • konopí a revitalizace krajiny a obohacení půdního biomu

 • důvod pěstování a zpracování konopí

 • úvod do bohatého světa ručně tkaného plátna

 

Ukázka konopných výrobků manželů Hradilových


František Bednařík: O léčivé síle konopí

 


bottom of page