top of page

Lesní terapie & Wim Hofova metoda: přírodní cesta k přirozenosti

24.6. - 26.6. 2022 - zrušeno

dýchací techniky • lesní terapie • vědomá práce s chladem

Průvodci: Aleš Miklík a Filip Zeman

Seminář je určen pro skupinu cca 21 účastníkůOdpočinkově-seberozvojový víkend s intenzivním návratem k přírodě a k sobě samému. Přímý kontakt s přírodními podněty má pro lidské zdraví, psychiku a seberozvoj obrovský význam. Probudíme svoji vnímavost skrze smyslové spojení s lesem, skrze svůj dech a chlad a tím uvolníme hlavu a posuneme své možnosti k novým hranicím. Prožití přítomného okamžiku v nejčistší podobě.

Stále pro Vás máme několik volných míst...


Celý program je koncipován jako volitelný - pozvání k aktivitám, které nás mohou obohatit, ale vždy v rámci svých skutečných možností, bez tlaku na výsledek či výkon, naopak - smyslem je poznat svůj potenciál a jemně jej začít rozvíjet.


Reference z minulého dubnového setkání:

"Do lesa chodím často a ráda, ale způsob, jakým jsem byla v lese při lesní terapii, byl jedinečný, jako bych byla jeho plnohodnotnou součástí, bezpodmínečně přijata, teď a tady, ve vší pomalosti, nelpění a klidu. Doporučuji všem, kdo se chtějí zastavit, nasát život a nechat se hýčkat a poléčit duši lesem."

 

Prvky programu:

  • Tři pilíře Wim Hofovy metody v podobě teorie i praxe - jak to celé funguje, věda na pozadí, benefity metody pro tělo i mysl

  • Dýchací techniky – jak dýchat správně a bezpečně, různé varianty dechu pro konkrétní energetické účely

  • Vědomá práce s chladem – příprava, ochutnávka chladu i ledová koupel tak, aby každý získal benefity otužování podle svých osobních možností

  • Propojení s lesem skrz lesní terapii na principech japonské metody Shinrin-yoku - smyslově založený způsob kontaktu s přírodou, který vede k hlubokému zklidnění, uvolnění stresu, posílení imunitního systému a aktivaci parasympatického nervového systému. Probíhá formou fyzicky nenáročných aktivit, jejichž smyslem je přenesení pozornosti „z hlavy do těla“.

  • Volitelný ranní stromový čchi-kung - metoda z původních kořenů čchi-kungu. Způsob čerpání a kultivace životní energie ve spolupráci se stromy formou jednoduchých pohybových a dechových cvičení.


Lektoři:


Aleš Miklík

Aleš je bývalý novinář a mediální manažer, stál u zrodu několika online mediálních projektů a naposledy působil v magazínu Forbes. Zároveň je celoživotním milovníkem přírody, ve které strávil o samotě tisíce hodin, během kterých si vypracoval vlastní metody, jak pomocí intenzivního vnímání přírody zlepšovat svoje mentální i fyzické zdraví. Je nadšeným praktikantem Wim Hofovy metody a dalších přírodních seberozvojových stylů. S Wimem Hofem strávil týden na zimní expedici v Krkonoších.


V současné době působí jako certifikovaný průvodce lesní terapií (www.lesniterapie.cz), kterou studoval v Norsku od nejlepších mentorů podle metodiky kombinující klasické japonské umění Shinrin-Yoku se západním přístupem k ekopsychologii a lesní moudrostí mnoha původních kultur.


Filip Zeman

Miluje hory a cestování. Himálaje v Nepálu a Indii navštívil doposud šestkrát. Třetím rokem praktikuje Wim Hof metodu a na vlastní kůži pociťuje její blahodárné účinky na těle, mysli i duši. Metoda výrazně přispěla ke změně jeho životního stylu a celkovému přístupu k životním hodnotám směrem k pokoře, vděčnosti a laskavosti.

Po 20 letech se rozhodl zanechat kancelářské práce, jež mu postupem let přestala dávat smysl. Vystudoval Wim Hof Academy a začal se metodě věnovat profesionálně (www.filipzeman.cz). Jako certifikovaný instruktor Wim Hof metody předává účastníkům kurzů své zkušenosti s praktikováním metody a pomáhá jim odkrýt skrytý potenciál a obrovskou sílu, která v každém z nás je.


 

Organizační informace k semináři:

Setkání se koná v unikátní kruhové stavbě KALIMETA. Tento prostor v sobě nese energii klidu a souznění. Ubytování je v krásných hotelových pokojích a můžete se také těšit na skvělé veganské jídlo, které je pro Vás připravováno s pokorou a láskou. K dispozici je také finská sauna s masérnou. Lesy okolo Kalimety jsou smíšené a spadají do přírodní rezervace řeky Oslavy a Chvojnice.

PŘÍSPĚVEK: ...

• Příspěvek pro lektory: ...

• Příspěvek na prostor, ubytování a jídlo po celý víkend: ...

Sebou si dovezte vaši oblíbenou jogamatku, láhev na pití, plavky a případně polštářek pro větší pohodlí (na sezení nebo ležení při dýchání).


Budeme začínat v pátek v 18 hod společnou večeří. Příjezd je však možný již odpoledne po 15 hod, kdy se můžete projít na procházku po krásném okolí, ubytovat se na pokoj, naladit se na prostor Kalimety apod. Jsou zde převážně třílůžkové pokoje s vlastní koupelnou, rozvržení na pokoje bude náhodné nebo dle domluvy s účastníky na místě. Pokud by jste chtěli přijet jako pár a být na pokoji pouze 2, tak to prosím uveďte ve zprávě u rezervace.


 
 

Stále pro Vás máme několik volných míst...

Seminář je určen pro skupinu cca 21 účastníků

bottom of page