top of page

Edith Piaf: Dnes nechci spát sama


Divadelní představení inspirované knihou Simone Berteaut “Edith Piaf”. 

Šansonové písně Edith Piaf i její životní příběh inspirují k interpretaci mnoho hudebních, divadelních i filmových tvůrců. Proč inspiroval také nás a co v jejích písních i životě hledáme nového?

Čtvrtek 25.04.2024 od 18:00

EP-57.jpeg

O osobnostech

 

Hrají: Edith Piaf  - Vanda Hauserová, Momonka a ostatní postavy - Petra Bílková
Na klavír a akordeon doprovází: Petra Bílková
Režie: Iveta Dušková
Scénář: Iveta Dušková a Vanda Hauserová


Vanda Hauserová - Vanda propůjčuje postavě Edith Piaf svůj hlas (i s originalním francouzským přízvukem), svou duši a dělá to bravurně. Světu propůjčuje svůj originální humor i nadhled.  

Petra Bílková - herecky nadaná, hudebně nadaná, výtvarně nadaná, sportovně oděná, humoru oddaná. Její klučičí postavy jsou prostě skvělé a hlavně nenahraditelné. Působí v Divadle Kampa, účinkuje v Šansonových večerech s Markétou Burešovou, Poctě Zuzaně Navarové s Máriem Bihárim, aj...


O divadelním představení

 

Divadelní představení inspirované knihou Simone Berteaut “Edith Piaf”. Šansonové písně Edith Piaf i její životní příběh inspirují k interpretaci mnoho hudebních, divadelních i filmových tvůrců. Proč inspiroval také nás a co v jejích písních i životě hledáme nového? Jak říká sama Edith Piaf: „Šanson je vlastně příběh, a ten musí být takový, aby mu lidé věřili. Musí rvát srdce, a naříkat, to je můj žánr." Ano, každá její píseň byla příběhem, za kterým je ukrytá bolestná zkušenost,  prožitek, emoce. Rozkrývat citové podhoubí každé písně bylo pro nás objevováním toho, kdo Edith byla, proč zpívala tak, jak zpívala, a proč její život byl tak rozporuplný. Na jedné straně její sláva dosáhla vesmírných výšin, na straně druhé upadala do tragické sebedestrukce. Je otázka, zda by Edith Piaf byla tou geniální zpěvačkou bez svých pádů, vzletů i tragických dramat.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

• Příjezd na místo je možný ve čtvrtek 25. dubna 2024 od 18:00 hodin, kdy bude otevřen hlavní sál.

• Parkování je možné zdarma přímo u centra KALIMETA.

• Představení začíná v 19:00 hodin. Délka představení je 85 minut a je bez přestávky.

• V sále je možné zakoupit občerstvení a nápoje.

CO SI VZÍT S SEBOU

• dobrou náladu

bottom of page