top of page

Pro Vás

Srdečně Vás zveme do příjemného, klidného a energeticky zajímavého 

prostředí centra KALIMETA v blízkosti lesa a krásné přírody.

​Nabízíme výjimečné zázemí pro semináře, koncerty, firemní i přátelská setkání.

04_Kalimeta_dron.jpg

Centrum KALIMETA nabízí

Jedinečné setkání v unikátním prostoru

Prostor Kalimeta je tvořen ze dvou částí - budovy Slunce a Měsíce. Hlavní budova Slunce má 3 patra a obsahuje sál s pódiem, jídelní část, hotelové pokoje a terasu s Květem Života s vyhlídkou. Druhá budova Měsíce poskytuje zázemí pro saunu, masérnu a několik bezbariérových pokojů pro hosty.  

Kapacita sálu včetně stolů je až 121 účastníků, celkový počet lůžek je 60. Skvělý spánek a klidný odpočinek Vám nabízí luxusně zařízené dvou a třílůžkové hotelové pokoje. K dispozici je sauna i masérna. Vaříme veganská zdravá jídla, a pořádáme akce bez alkoholu. V rámci pořádané akce je centrum KALIMETA vyhrazena pouze pro Vás a Vaše hosty. 

Pro účastníky akcí...
Pro pořadatele, umělce, firmy

Pro účastníky akcí

KALIMETA je otevřena všem účastníkům v rámci koncertů, přednášek, seminářů nebo jiných akcí po předchozí registraci. Tento prostor a náš přátelský přístup přináší hostům uvolnění, inspiraci, zklidnění, radost i hravost. U vybraných seminářů a regeneračních pobytů je možnost využití sauny a masážních služeb. Galerii fotek a více informací o našem prostoru a okolní přírodě naleznete níže.

Při těchto příležitostech nás lze navštívit:

 • Koncerty, přednášky, semináře, které najdete zde v programu

 • Dny otevřených "SRDCÍ" a dveří

Kalimeta detail stul.jpg
foto lesa Kalimeta_web.jpg
Koncert-Ivo-Kahanek-03

Pro pořadatele, umělce, firmy

Nabízíme Vám individuální přístup a unikátní prostor vybavený špičkovou technikou, který je v dostupnosti velkých měst a zároveň i v těsné blízkosti přírodní rezervace krásných lesů a řek. Našimi hodnotami jsou otevřenost, upřímnost, lidský a přátelský přístup.

 

Vycházíme maximálně vstříc potřebám organizátorů a tento prostor je vhodný pro různé typy akcí. Zároveň si ale vybíráme, jaké akce jsou s námi v souladu a které zde umožníme. Proto nás prosím vždy kontaktujte nejlépe telefonicky, případně nám napište email a my Vám ozveme. Stejně tak i cenové poptávky řešíme individuálně. 

Veškeré důležité informace naleznete na této stránce níže včetně přímých odkazů do galerie nebo na stránku o technickém vybavení. Těšíme se na vzájemnou spolupráci a společné tvoření ♥

Co Vám nabízíme:

 • Individuální a přátelský přístup

 • Jedinečnou kruhovou budovu postavenou v souladu s Feng-Shui 

 • Netradiční hudební koncept pro pořádání firemních akcí a setkání 

 • Kruhový sál pro semináře, koncerty, školení, přednášky, přátelská setkání...

 • Pódium ve tvaru Vesica Piscis a koncertní křídlo Steinway & Sons

 • Velkoformátový projektor, divadelní osvětlení, scénické ozvučení - viz. technické vybavení

 • Profesionální služby zvukaře, osvětlovače i fotografky

 • Kapacita sálu včetně stolů 121 účastníků, při divadelním rozložení až 221 účastníků

 • Celkem 20 hotelových pokojů s kapacitou 60 lůžek

 • Zdravé veganské jídlo připravené s úctou a láskou

 • Unikátní kruhovou terasu se symbolem Květu Života - Flower of Life

 • Saunu a masérské služby

Sál pro semináře a živé hudební produkce

Tento kruhový multifunkční sál lze přizpůsobit pro různé typy akcí, koncertů, seminářů i firemních setkání. Akusticky skvěle vytlumený sál je vybaven profesionální zvukovou, světelnou i projekční technikou a jeho součástí je také pódium ve tvaru Vesica Piscis. Díky unikátní mobilní stěně je možno sál rozdělit na dvě poloviny. Umístění sálu je v přízemí budovy Slunce a přístup je plně bezbariérový. Na pódiu stojí zvukový skvost - koncertní piano STEINWAY & SONS z limitované série Sunburst Collection.

Kalimeta - Pohled do salu.jpg

Informace o sálu a možnosti jeho využití:

 • Hudba: koncerty, muzikoterapie, soustředění sborů, orchestrů a hudebních kapel

 • Akce: semináře, jógové kurzy, intuitivní tance, divadelní vystoupení, projekce filmů, přátelská i firemní setkání 

 • Kapacita sálu včetně stolů 121 účastníků, při divadelním rozložení až 221 účastníků

 • Pódium ve tvaru Vesica Piscis 

 • Koncertní piano STEINWAY & SONS

 • Profesionální služby zvukaře, osvětlovače i fotografky

 • Hudební sál s velkým otevřeným krbem

 • Špičkové technické vybavení pro koncerty i firemní setkání - více informací o vybavení zde

 • Bezbariérový přístup do sálu, celková velikost sálu je 250 m2

 • Velkoformátový projektor a pláno 3x2 metry

Kruhová terasa & Květ Života

Korunou hlavní budovy Slunce je venkovní vyhlídková terasa o průměru 14 metrů. Díky zručnosti stavitelů na této terase září do prostoru základní symbol posvátné geometrie - KVĚT ŽIVOTA (Flower of Life). Jeho energie je zesílena 144 křišťály umístěnými v přesné fibonacciho vzdálenosti okolo samotného Květu Života. Numerologické vazby křišťálů umístěných v symbolu tohoto Květu Života jsou odvozeny od čísla 7 a 21.

Kalimeta-Kvet-Zivota-pohled

Na terase můžete prožít krásné chvíle při pozorování východů a západů slunce, meditacích, cvičeních i odpočinku. Jakákoliv činnost na terase se stane Vaším nezapomenutelným zážitkem. Na terase jsou dvě výdejní cateringová místa a příjemné ozvučení, které lze bezdrátově ovládat (viz. odkaz na stránku o technickém vybavení). Kapacita terasy je přibližně 70 osob. Díky vhodnému umístění centra Kalimeta mimo velká města lze večer pozorovat výjimečně zářivou noční oblohu. 

Co můžete zažít na terase s Květem Života:

 • Těšit se z východů a západů slunce 

 • Cvičit jógu, aerobic, taichi

 • Uspořádat setkání, seminář nebo jedinečnou oslavu

 • Poslouchat zpěv ptáků okolní přírody

 • Relaxovat, odpočívat, meditovat, opalovat se

 • Pozorovat noční hvězdnou oblohu

Ubytování pro 60 hostů

Centrum Kalimeta nabízí ubytování až pro 60 hostů v klidném prostředí přírodní rezervace "Údolí Oslavy a Chvojnice". Kvalitní, hluboký a nerušený spánek je častým přínosem pro naše hosty, o kterém pravidelně slyšíme z nadšených referencí. Vážíme si toho a jsme rádi, že naši hosté si tohoto přínosu opakovaně cení. Můžete se těšit na příjemné a klidné prostředí, kde pocítíte vnitřní pohodu a inspiraci.

Kalimeta-Hotel-postele

Příjemný a kvalitní spánek v klidném prostředí

Vaše pohodlí a zejména klidný spánek je pro nás důležitý. Proto jsme centrum KALIMETA vybavili tím nejlepším pro zdravý a pohodlný spánek. K dispozici jsou dvou, tří i čtyřlůžkové pokoje, které jsou umístěné ve 2. a 3. patře kruhové budovy Slunce i ve druhé budově Měsíce. Můžete se těšit na krásné výhledy z hotelových pokojů do blízkého lesa a  výjimečným zážitkem jsou zejména východy a západy slunce na střešní terase s Květem Života.

Postele a italské matrace Magniflex

Klidný a zdravý spánek si můžete vychutnat na dřevěných bukových postelích, které jsou natřeny přírodními oleji. Jsou osazeny dřevěnými lamelovými rošty, na nichž jsou uloženy špičkové italské zdravotní matrace Magniflex, které nesou certifikaci „Zdravotní produkt první kategorie“. Jsou 18 cm vysoké, mají potah z bambusových vláken, jádro složené z 12 cm studené pěny a 4 cm paměťové pěny. Matrace zajišťují optimální podložení Vašeho těla při spánku.

Prodloužené přikrývky

Prodloužené přikrývky v délce 220 cm a jemné bavlněné povlečení pro Vaše maximální pohodlí a klidný spánek. Polštáře, přikrývky, povlečení i ručníky byly ušity a vyrobeny lokální firmou Habitat, která sídlí v Náměšti nad Oslavou. 

Koupelny a přírodní ekodrogerie Tierra Verde

Většina pokojů obsahuje kompletní sociální zařízení obložené krásnými španělskými obklady Pamesa, vybavené ručně vyřezávanými dřevěnými "Slunečními" zrcadly s LED osvětlením. Všechny pokoje i koupelny jsou uklízeny pouze ekodrogerií české značky Tierra Verde a na každém pokoji naleznete také jejich sprchové gely a přírodní osvěžovače vzduchu.

Vybavení

V každém pokoji najdete pracovní stůl s pohodlnou židlí pro Vaši příjemnou tvůrčí práci. Pokoje jsou vybaveny rychlým připojením k internetu Wi-Fi i LAN.

Udělejte si radost a dopřejte si nezapomenutelné zážitky

Zpěv ptáků, úžasný výhled do lesů, meditace na kruhové střeše s Květem Života, pozorování východů i západů slunce a noční oblohy plné hvězd. Romantický poslech krásné hudby v kruhovém hudebním sále při svíčkách a plápolajícím ohni ve velkém otevřeném krbu. To vše i mnohem více Vás čeká v centru Kalimeta.

Kalimeta - kulata postel.jpg
Kalimeta-Hotel-koupelna
Kalimeta-Hotel-postel

Zdravá výživa

V centru Kalimeta Vás čeká Láskyplná gastronomie, která Vás potěší, vyživí a inspiruje. Našim hostům vaříme podle toho, co my sami žijeme a s čím máme bohaté zkušenosti. Vaříme vegansky, z čerstvých surovin, převážně bezlepkově, bez rafinovaného cukru, sezónně a s láskou. Hravě a vědomě.

Borščová polévka

Láskyplná netradiční gastronomie

Jídla připravují naši zkušení kuchaři i kuchařky v souladu s potřebami našich hostů. Složení jídelníčku přizpůsobujeme podle konkrétního programu akce nebo po vzájemné domluvě s organizátory. Všechna jídla jsou čerstvě připravená přímo v naší profesionálně vybavené kuchyni a servírována v restaurační části sálu.

Záleží nám na to, aby byla výživa pro naše hosty připravená v klidu, v přítomnosti a v lásce. Občas můžete z naší kuchyně zaslechnout hudbu i zpěv během tvorby jídel. Naše kuchyně nám umožňuje vaření i pro větší počet hostů i při delších pobytech. Po domluvě je možné pronajmout naší kuchyni pro Vaši akci s vlastním kuchařem.

Restaurace KALIMETA je otevřena pouze během relaxačních pobytů, setkání, vzdělávacích a kulturních programů pro předem přihlášené účastníky.​

Všechna jídla, která Vám připravíme jsou:

 • nutričně vyvážená

 • založená na rostlinné stravě

 • připravována s velkou LÁSKOU a radostí

 • bez rafinovaného cukru a neobsahují glutamát ani žádné další "zbytečné" látky

Lesy a okolní příroda

Centrum Kalimeta se nachází na energeticky významném místě nad obcí Kuroslepy a je obklopena živými lesy přírodní rezervace. Tato rezervace nese název "Údolí řek Oslavy a Chvojnice" a je výjimečná svou rozmanitostí, geologickým podložím i bohatostí živočišných druhů.

fotka lesu - Oslava.jpg

Přírodní rezervace "Údolí řek Oslavy a Chvojnice"

Tato přírodní rezervace se nachází v těsné blízkosti centra Kalimeta přímo na rozhraní Vysočiny a Jihomoravského kraje. Okolí řeky Oslavy oplývá bohatstvím malebných zákoutí a turistických zajímavostí jak přírodních, tak i kulturních. Jedná se hluboce zaříznuté říční údolí, kde si řeka razí cestu přes velmi tvrdé granulitové horniny. To se projevilo vznikem četných skalisek, které na mnoha místech dodávají údolí Oslavy ráz kaňonu a na jejichž úpatí můžete relaxovat a také se kochat krásou přírody a života. 

foto lesa Kalimeta_web.jpg
Most přes olsavu.jpg
Divoka oslava.jpg

Sauna s odpočívárnou a masérnou

Finská sauna, krásná odpočívárna i vyladěná masérna - to vše můžete zažít v centru Kalimeta v rámci různých akcí, dlouhých hudebních večerů, seminářů a firemních či přátelských setkání.

Odpočívárna u sauny - web.jpg

Péče o prostor centra Kalimeta

Máme velkou radost, že můžeme v celém centru Kalimeta používat ekologické produkty české firmy Tierra Verde, se kterou rádi spolupracujeme. Na každém pokoji i ve společných prostorách jsou k dispozici přírodní osvěžovače vzduchu, které jsou u našich hostů velmi oblíbené. Pro úklid celého prostoru používáme širokou řadu produktů Tierra Verde, v naší prostorné restaurační kuchyni oceňujeme skvělý pomerančový odmašťovač a při pravidelném úklidu využíváme dezinfekci vonící po levanduli. 

Ekodrogerie z Moravy.png

Spolupráce s českou firmou Tierra Verde

Produkty Tierra Verde jsme si do našeho centra vybrali z několika důvodů. Hlavním je ekologie a složení produktů, ve kterém tato firma nedělá kompromisy. Příroda je pro ně inspirací a proto jejich výrobky neobsahují ropné deriváty, syntetické parfémy, barviva ani průmyslová pěnidla. Jejich eko drogerie a eko kosmetika je koncentrovaná a snadno odbouratelná. Při výrobě používají revitalizovanou vodu a ze 70% jsou jejich produkty vyráběny manuálně v malé vesnici blízko Brna.

Dárek pro hosty centra Kalimeta

Pro naše hosty jsme díky naší spolupráci domluvili dárek v podobě slevy 15 % na celý nákup. Pro slevu na celý sortiment od ekodrogerie až po vonné esence, stačí zadat slevový kód kalimeta15 v košíku na jejich e-shopu.

Vize a poslání Tierra Verde

"Žijeme v přelomové době. Svými činy v přítomnosti ovlivňujeme budoucnost planety. Vede nás vědomá snaha o udržitelnost a věříme, že působíme tam, kde je právě třeba. Jsme přesvědčeni o tom, že vždy existuje alternativa. Inovujeme služby a produkty v oblastech, které vyžadují nejvíce pozornosti. Naším přáním je zachovat zdroje a krásy přírody dalším generacím. Výrobky a služby, jež vyrábíme, jsou odrazem nás samých. Vyjadřují náš pohled na svět. Vznikají s láskou, vášní a radostí a jsou zhmotněním naší filozofie. Díky nim společně tvoříme svět, ve kterém si přejeme žít."

Přijeďte i Vy zažít energii centra Kalimeta

 

Nahlédněte do programu nebo nás přímo kontaktujte s poptávkou pro Vaši akci

bottom of page