top of page

Příběh a poslání

Centrum KALIMETA nabízí výjimečné zázemí pro semináře, koncerty, přednášky, firemní i přátelská setkání.

KALIMETA je umístěna na energeticky významném místě nad obcí Kuroslepy (okr. Třebíč, kraj Vysočina).

Je obklopena živými lesy přírodní rezervace v údolí soutoku řek Oslavy a Chvojnice.

Kalimeta  •  Květ Života  •  Koncertní piano

03_Kalimeta_dron_kone - Kopie.jpg

KALIMETA

Tato unikátní kruhová stavba vznikla 7. listopadu roku 2014. Po 9 měsících tvůrčí práce byly dokončeny obě části - budova Slunce i budova Měsíce. Hlavní budova Slunce má 3 patra a obsahuje sál s pódiem, restaurační část, hotelové pokoje a terasu s Květem Života. Druhá budova Měsíce poskytuje zázemí pro saunu, masérnu, kancelář a několik bezbariérových pokojů pro hosty.  

Budova Slunce má průměr 21 metrů a vyzařuje čisté jinové (ženské) energie, reflektuje světové strany dle magnetických pólů Matky Země a je inspirovaná řeckou hudbou současného hudebního skladatele YANNI společně s prvky Feng-Shui. Lidé vnímavější na energie mohou u nás cítit uvolnění a hluboké napojení na své SRDCE. 

 

Centrem budovy Slunce je akusticky vyladěný sál, jenž je vybavený profesionální zvukovou aparaturou L-ACOUSTICS, scénickým divadelním osvětlením a pódiem ve tvaru lůna (Vesica Piscis). Z tohoto důvodu je KALIMETA také nazývána jako Hudební Chrám, kde bylo odehráno již stovky jedinečných koncertů. 

Vítáme všechny dobré lidi, kteří se chtějí setkávat, předávat si znalosti i zkušenosti, realizovat semináře, muzikoterapie, koncerty či jiné aktivity. Těšíme se na setkání s Vámi.

Kalimeta příběh
Květ Života příběh

Kruhová terasa & Květ Života

 

Korunou hlavní budovy Slunce je venkovní vyhlídková terasa o průměru 14 metrů. Díky zručnosti stavitelů na této terase září do prostoru základní symbol posvátné geometrie - KVĚT ŽIVOTA (Flower of Life), jehož rozměry reflektují aktuální numerologii. Okolo Květu Života je ručně zasazeno celkem 144 oválných křišťálů.

 

Můžete zde prožívat krásné chvíle při pozorování východů a západů slunce, nebo jen tak odpočívat a vyhřívat se. Terasa je v rámci různých seminářů velmi oblíbená na cvičení jógy nebo různé meditace. Na terase jsou dvě výdejní cateringová místa a příjemné ozvučení, které lze bezdrátově ovládat. Díky vhodnému umístění centra Kalimeta mimo velká města lze večer pozorovat výjimečně zářivou noční oblohu. 

Kalimeta-Kvet-Zivota
Koncertní pino příběh

Koncertní křídlo Steinway & Sons

 

Srdcem hudebního sálu je koncertní piano STEINWAY & SONS, grand piano model B-211 z limitované série Sunburst Collection. Firma Steinway & Sons patří mezi výrobce nejkvalitnějších klavírů na světě a před jeho zakoupením jsme nejdříve navštívili tento rodinný podnik v německém Hamburgu. Cestu jsme uskutečnili s panem Janek Drnkem - výhradním prodejcem Steinway & Sons pro Českou republiku a také s vynikajícím českým klavírním virtuózem Ivo Kahánkem. Oběma patří velké díky.

 

​Po exkurzi výrobních hal a provozů jsme navštívili také prodejnu Steinway & Sons umístěnou na stejné ulici naproti továrny slavného výrobce. Po několika hodinách pozorného výběru upoutal naši pozornost první vyrobený kus limitované série Sunburst Collection, který zde byl vystaven. Uchvátila nás barevnost provedení, jeho fantastické zpracování a světová ojedinělost tohoto designu. Nástroj jako by byl stvořen přímo do kruhového hudebního sálu KALIMETA.

 

Poté, co Ivo Kahánek usedl k nástroji a zahrál první tóny, naskočila nám husí kůže, rozjasnil se úsměv, srdce zaplesalo blaženým pocitem neuvěřitelného opojení. Čistota zvuku, detail přednesu, vyrovnanost tónů, úžasné... Poslouchali jsme dokonalý zvuk tohoto jedinečného nástroje, který hrál absolutně nejlépe, čistě a zcela vyrovnaně v celém akustickém spektru ze všech 24 ks toho dne testovaných pián.

 

Rozhodnutí pak bylo okamžité. 15. září roku 2018 přivítala KALIMETA koncertním vystoupením Ivo Kahánka tento zcela nový unikátní nástroj na svém pódiu. Design nástroje a jeho jedinečný zvuk je předurčen pro všechny světové klavírní virtuózy a to všech žánrů. Přijďte si poslechnout krásnou hudbu z tohoto jedinečného nástroje.

KALIMETA - piano Steinway

Chcete zažít výjimečnou energii tohoto místa...

 

Seznamte se s tím, co pro Vás nabízíme

bottom of page