Příběh chrámu KALIMETA

Unikátní kruhová stavba novodobého hudebního chrámu KALIMETA byla dokončena 7. listopadu roku 2014, po devíti měsících úžasné tvůrčí stavební a architektonické činnosti.

Slouží všem dobrý lidem pro přednášky a prezentace, semináře a worshopy, školení a kurzy, živé hudební produkce, koncerty, festivaly, divadelní představení, slavnostní příležitosti, svatby, oslavy a významná setkání.

 

KALIMETA je umístěna na energeticky významném místě nad obcí Kuroslepy (okr. Třebíč, kraj Vysočina). Je obklopena lesy přírodní rezervace Údolí soutoku řek Oslavy a Chvojnice. Ideální místo na krátké vycházky i delší výpravy do rozsáhlých lesů, luk i strání, k potokům i řekám, hradům, zámkům, zříceninám, památkám i skalním útesům.

kalimeta-52-orez-min.jpg
kalimeta-sal.jpg

Jedinečnost stavby 

Stavba reflektuje světové strany dle magnetických pólů Matky Země. Je inspirována řeckou i egyptskou posvátnou geometrií s prvky Feng Šuej.

Inspirace pro stavbu chrámu KALIMETA přicházela z Univerza a také s pomocí Boží hudby současného řeckého hudebního skladatele jménem YANNI

Kruhový hudební sál

Srdcem unikátní kruhové stavby hudebního chrámu KALIMETA je skvěle akusticky upravený sál vybavený špičkovou aparaturou L-ACOUSTICS, scénickým divadelním osvětlením, video projekcí, prezentační technikou, pódiem a otevřeným krbem.

Koncertní klavírní křídlo Steinway & Sons

Významným prvkem hudebního sálu umístěného v budově Slunce centra KALIMETA je koncertní piano STEINWAY & SONS grand piano model B-211 limitované série Sunburst Collection.

O nákupu grand piana bylo rozhodnuto na jaře roku 2018 při návštěvě rodinného podniku výrobce nejkvalitnějších klavírů na světě STEINWAY & SONS v německém Hamburgu. 

Cestu jsme uskutečnili s panem Janek Drnkem - výhradním prodejcem Steinway & Sons pro Českou republiku a také s vynikajícím českým klavírním virtuózem Ivo Kahánkem. Oběma patří velké díky. 

Vedení společnosti Steinway & Sons pro nás připravilo mimořádné překvapení. Měli jsme možnost vybírat z 12 ks koncertních křídel modelu D a z 12ks koncertních pián modelu B. Po několika hodinách pozorného výběru jsme vybrali od každého jeden kus. 

Klavir_Steinway&Sons_Sunburst_Collection
 
kalimeta 0129_edited.jpg

Po exkurzi výrobních hal a provozů jsme navštívili také prodejnu Steinway & Sons umístěnou na stejné ulici naproti továrny slavného výrobce. Naši pozornost upoutal první vyrobený kus limitované série Sunburst Collection, který zde byl vystaven. Uchvátila nás barevnost provedení, jeho fantastické zpracování a světová ojedinělost tohoto designu. Nástroj jako by byl stvořen přímo do kruhového hudebního sálu Kalimeta. Poté, co Ivo Kahánek usedl k nástroji a zahrál první tóny, naskočila nám husí kůže, rozjasnil se úsměv, srdce zaplesalo blaženým pocitem neuvěřitelného opojení, čistota zvuku, detail přednesu, vyrovnanost tónů v celém spektru, úžasné ...

... poslouchali jsme dokonalý zvuk tohoto jedinečného nástroje, který hrál absolutně nejlépe, čistě a zcela vyrovnaně v celém akustickém spektru ze všech 24 ks toho dne testovaných pián. Rozhodnutí pak bylo okamžité. 15. září roku 2018 přivítala KALIMETA koncertním vystoupením Ivo Kahánka tento zcela nový unikátní nástroj na svém pódiu.  

Design nástroje a jeho jedinečný zvuk je předurčen pro všechny světové klavírní virtuózy a to všech žánrů celého hudebního spektra. 

Kruhová terasa & Květ Života

Korunou hlavní budovy Slunce centra KALIMETA je venkovní kruhová vyhlídková terasa o průměru 14 metrů. Z křišťálu a mramoru na ní září základní symbol posvátné geometrie KVĚT ŽIVOTA, jehož rozměry reflektují aktuální numerologii. Prožijte zde krásné chvíle při pozorování noční oblohy, východů a západů slunce, meditacích, cvičeních a odpočívání. Oslava, svatební obřad nebo narozeninová párty pod širým nebem se stane Vaším nezapomenutelným zážitkem. Na terase jsou dvě výdejní cateringová místa a příjemné ozvučení.

Kalimeta_terasa_01.jpg