Příběh chrámu KALIMETA

 

Centrum KALIMETA slouží všem dobrým lidem pro přednášky a prezentace, semináře a workshopy, školení a kurzy, živé hudební produkce, koncerty, festivaly, divadelní představení, slavnostní příležitosti, svatby, oslavy a významná setkání.

KALIMETA je umístěna na energeticky významném místě nad obcí Kuroslepy (okr. Třebíč, kraj Vysočina). Je obklopena lesy přírodní rezervace Údolí soutoku řek Oslavy a Chvojnice. Ideální místo na krátké vycházky i delší výpravy do rozsáhlých lesů, luk i strání, k potokům i řekám, hradům, zámkům, zříceninám, památkám i skalním útesům.

... slyšte příběh zrození hudebního chrámu KALIMETA ...

03_Kalimeta_dron_kone - Kopie.jpg

Kalimeta

Unikátní kruhová stavba hotelu a hudební restaurace KALIMETA

7. listopadu roku 2014, po devíti měsících fantastické a radostné tvůrčí práce, byla dokončena unikátní kruhová stavba hotelu a hudební restaurace KALIMETA – centrum vzdělávání a relaxace.

Srdcem kruhového hotelu je akusticky skvěle upravený vytlumený prostor hudební restaurace s velkým otevřeným krbem a sál vybavený špičkovou profesionální digitální zvukovou aparaturou L-ACOUSTICS, scénickým divadelním osvětlením, video projekcí, prezentační technikou a pódiem.

Kruhová stavba, reflektující světové strany dle magnetických pólů Matky Země, inspirovaná řeckou hudbou současného hudebního skladatele YANNI i egyptskou posvátnou geometrií s prvky Feng Šuej, je umístěna na energeticky významném místě nad obcí KUROSLEPY (okr. Třebíč, kraj Vysočina) obklopena lesy přírodní rezervace Údolí soutoku řek Oslavy a Chvojnice.

Vítáme všechny dobré lidi, kteří se chtějí vzdělávat, sdílet a předávat znalosti a zkušenosti, realizovat školení, semináře, workshopy, koncerty, muzikály, festivaly, hudební produkce a projekty, kurzy a prezentace.

Čistá jinová energie zářící z chrámu nové doby

Citlivá bytost bezpodmínečné lásky otvírající srdce i vědomí cítí energetickou jedinečnost tohoto záměru a je si vědoma přesného načasování postavení tohoto novodobého chrámu.

Kruhová stavba KALIMETA o průměru 21 metrů vyzařuje krásné čisté jinové (ženské) pozitivní energie započatého nového precesního cyklu nastupující matriarchální doby, usnadňuje a pomáhá přechod do vyšších vibračních rovin a frekvencí, otevírá vědomí.

Hudební projekty, koncerty, workshopy, semináře a meditace se konají uvnitř tohoto novodobého hudebního chrámu, a také pod širým nebem na prostorné kruhové vyhlídkové terase umístěné na střeše stavby. Novodobý hudební chrám KALIMETA rozeznívá všechny duše a srdce bytostí uvnitř stavby a vyzařuje hudební frekvence do celého Universa.

KALIMETA svojí energií, hudebními vibracemi a bezpodmínečnou láskou, léčí všechny bytosti na planetě naší Matky Země i ve vesmíru. S pokorou a úctou za tuto pomoc mnohokrát děkujeme a Vážíme si jí.

Nechť chrám KALIMETA zesiluje Vaši krásnou vědomou energii do mřížky Květu Života kolem Matky Země.

02_Kalimeta_dron.jpg

Kruhová terasa & Květ Života

 

Korunou hlavní budovy Slunce centra KALIMETA je venkovní kruhová vyhlídková terasa o průměru 14 metrů. Z křišťálu a mramoru na ní září základní symbol posvátné geometrie KVĚT ŽIVOTA, jehož rozměry reflektují aktuální numerologii.

 

Prožijte zde krásné chvíle při pozorování noční oblohy, východů a západů slunce, meditacích, cvičeních a odpočívání. Oslava, svatební obřad nebo narozeninová párty pod širým nebem se stane Vaším nezapomenutelným zážitkem. Na terase jsou dvě výdejní cateringová místa a příjemné ozvučení.

KALIMETA - terasa.jpeg

Koncertní křídlo Steinway & Sons

 

Významným prvkem hudebního sálu umístěného v budově Slunce centra KALIMETA je koncertní piano STEINWAY & SONS grand piano model B-211 limitované série Sunburst Collection. O nákupu grand piana bylo rozhodnuto na jaře roku 2018 při návštěvě rodinného podniku výrobce nejkvalitnějších klavírů na světě STEINWAY & SONS v německém Hamburgu. ​

Cestu jsme uskutečnili s panem Janek Drnkem - výhradním prodejcem Steinway & Sons pro Českou republiku a také s vynikajícím českým klavírním virtuózem Ivo Kahánkem. Oběma patří velké díky. Vedení společnosti Steinway & Sons pro nás připravilo mimořádné překvapení. Měli jsme možnost vybírat z 12 ks koncertních křídel modelu D a z 12ks koncertních pián modelu B. Po několika hodinách pozorného výběru jsme vybrali od každého jeden kus.​

​Po exkurzi výrobních hal a provozů jsme navštívili také prodejnu Steinway & Sons umístěnou na stejné ulici naproti továrny slavného výrobce. Naši pozornost upoutal první vyrobený kus limitované série Sunburst Collection, který zde byl vystaven. Uchvátila nás barevnost provedení, jeho fantastické zpracování a světová ojedinělost tohoto designu. Nástroj jako by byl stvořen přímo do kruhového hudebního sálu Kalimeta.

 

Poté, co Ivo Kahánek usedl k nástroji a zahrál první tóny, naskočila nám husí kůže, rozjasnil se úsměv, srdce zaplesalo blaženým pocitem neuvěřitelného opojení, čistota zvuku, detail přednesu, vyrovnanost tónů v celém spektru, úžasné... Poslouchali jsme dokonalý zvuk tohoto jedinečného nástroje, který hrál absolutně nejlépe, čistě a zcela vyrovnaně v celém akustickém spektru ze všech 24 ks toho dne testovaných pián.

 

Rozhodnutí pak bylo okamžité. 15. září roku 2018 přivítala KALIMETA koncertním vystoupením Ivo Kahánka tento zcela nový unikátní nástroj na svém pódiu. Design nástroje a jeho jedinečný zvuk je předurčen pro všechny světové klavírní virtuózy a to všech žánrů celého hudebního spektra. 

​​

KALIMETA - piano Steinway

Kam dál?

 

Seznamte se s našimi službami