Tranzan_Mantrovnici_Kalimeta_zima_2020_1

hudba | radost ze zpěvu

RADOST ZE SPOLEČNÉHO ZPĚVU

Mantrovníci

Pojďme se ponořit do hlubin své duše a procítit vnitřní radost vyvolanou společným zpěvem. I když mají Mantrovníci ve svém repertoáru indické mantry, zpívají i české, slovenské a anglické písně z různých duchovních kultur. Především je to zpívání všech zúčastněných, bez zvláštní potřeby umění zpěvu. Každý, kdo se nebojí nahlas zpívat je přínosem. Podstatou zpívání je vnitřní prožitek. Z toho vyplývá, že vlastně nejde o žádná koncert, ale společnou radost ze zpěvu. A to nám všem může přinést radost v srdci a mír v mysli.

PÁ 26.2. 2021 17:00 | Vstupné dobrovolné | Nutná registrace předem

Mantrovníci

Mantry - písně, které léčí

Slovo mantra znamená to, co ochraňuje (tra) mysl (manas). Když vezmeme v potaz tento rozbor slova, osvobodíme se tak od některých striktních specifikací, které určují co mantra je a co není. Původní mantry pocházejí z véd a starodávných indických spisů. Takové mantry se dříve předávaly pouze ústně a s důležitostí přesné intonace, výslovnosti a melodie. Starověcí ršijové(mudrci) tyto mantry slyšeli svým vnitřním sluchem a zanechali tak, zde tyto drahocenné klenoty.

  Protože jsou mantry v sanskrtu, jazyku, který zvukově (vibračně) ladí se skutečným prvkem, má se zato, že nesprávně interpretovaná mantra neplní svůj význam. Dnes by se však asi nenašlo mnoho těch, kdož umí naprosto správně recitovat tyto starodávné mantry. I samotná Indie je příznačná svou rozmanitostí v jejich interpretaci, tak i v mnohabarevnosti duchovních příběhů a jejich symbolik. Oproti tomu žijí právě v Indii a nejen tam, mnozí duchovní učitelé, kteří na toto téma mají společnou odpověď: že vše záleží na člověku, na jeho pocitech, jeho myšlenkách, jeho naladění se. Pakliže člověk s oddaností v srdci zpívá k Bohu, On jej zajisté uslyší. I to je důvod, proč dnes můžeme slyšet mnoho různých interpretací manter. Tak i na našich zpíváních, máme hned několik manter, pocházejících z vlastní dílny.

 

KALIMETA

HOTEL KALIMETA

Ticho. Čistota. Jednoduchost. Uklidňující atmosféra.

Kruhová hudební restaurace hotelu KALIMETA nad obcí KUROSLEPY

Nutričně vyvážená veganská strava. Bez lepku.

Profesionální zvuková, světelná a projekční technika.